מנהיגות יזמית

קורס מנהיגות יזמית

הטכניון משמש מאז הקמתו לפני כ- 100 שנים כחוד החנית של הכשרת מהנדסים ומדענים המהווים את הכוח המניע של  התעשייה הישראלית, במיוחד בסקטור הטכנולוגיה העילית שלה, הכולל חברות אזרחיות ותעשיות ביטחוניות, וכן במוסדות האקדמיים. על רקע זה מושרשת בטכניון ההכרה לאחריותו ביצירת ובהנחלת ידע בחזית המדע והטכנולוגיה, במשולב עם תפקידו החינוכי, על מנת לשמר ולחזק את מעמדה של ישראל  כ״אומת הסטארט-אפ״,  להרחיב את ההצלחות של תעשיית הטכנולוגיה העילית, ולהטמיע טכנולוגיות חדשות גם בתעשייה המסורתית, מתוך מגמה לקידום כלכלי וסגירת פערים.

מטרת הקורס היא להקנות יכולות הובלה למנהיגות יזמית, תוך רכישה ושילוב של כלים למנהיגות, וחשיבה יזמית ויצירתית. על פי מתודולוגיה D7. חדשנות דרך חשיבה עיצובית: מכלול כלים המוכוונים לפתרון אתגרים הנדסיים, טכנולוגים, ומדעיים, במהלך הקריירה המקצועית – בחברת הזנק ובתעשייה. הקורס יעניק תפישה רחבה ומבוא לחינוך ובניה של מהנדסים ומדענים שיהוו את שדרת המנהיגות לחדשנות טכנולוגית.

שם החוג:  המחלקה ללימודים הומניסטיים ואמנויות
שם הקורס: מנהיגות היזמות
מספר הקורס: 324528
סמסטר אביב, תשפ”ג
מרצים:
פרופ’ עזרי טרזי
ד”ר דינה רפאל

סילבוס ניתן למצוא בקטלוג הקורסים או לפנות ישירות למנהלת תכנית ההתמחות המשנית במנהיגות יזמית, ד”ר דינה רפאל במייל dina.raphael@technion.ac.il