מנהיגי שוליך ליזמות

תוכנית “מנהיגי שוליך ליזמות”, תוכנית דגל חדשה לסטודנטים מצטיינים. 15 חלוצי התוכנית בטכניון, סטודנטים וסטודנטיות בפקולטות השונות

יזמות היא דרך חיים עבורנו בטכניון, והיא טבועה עמוק ב DNA – הארגוני שלנו”, אמר נשיא הטכניון פרופ’ אורי סיון. “מהטכניון יצאו פיתוחים רבים, משני מציאות, שהשפיעו על חייהם של מיליונים בישראל ובעולם כולו. אנחנו משקיעים מאמצים רבים על מנת להנחיל את הערכים והרוח היזמית הזו גם לסטודנטיות ולסטודנטים שלנו. תוכנית מנהיגי שוליך ליזמות תהפוך כעת לגולת הכותרת של מאמצים אלה ותאפשר לטפח ולהכשיר את דור העתיד של יזמים ויזמיות בישראל. אני מודה לקרן שוליך מקרב לב על החזון המשותף ועל הבעת האמון.”

תוכנית המנהיגות החדשה היוצאת כאמור לדרך השנה בטכניון תקנה למשתתפיה ארגז כלים יזמי וליווי בפיתוחו של רעיון לקראת פיתוח מעשי. את התכנית מובילה פרופ’ דניאלה רווה מהפקולטה להנדסת אווירונוטיקה וחלל יחד עם רכזת התכנית הגב’ שירה גור. לדבריה של ראש התכנית; “בכל שנה יצטרפו לתוכנית 15 סטודנטים וסטודנטיות שיזכו לתמיכה נדיבה ולליווי צמוד בנושאי מנהיגות ומעורבות. מדובר בקבוצת סטודנטים קטנה ואיכותית שתשפיע הרבה מעבר לגבולותיה. בכוונתנו שהמשתתפים בתוכנית “מנהיגי שוליך” יהיו נושאי דגל היזמות, החדשנות והמנהיגות בטכניון.”

בראש משפחת שוליך עומד היזם והפילנתרופ הקנדי סימור שוליך, שתרם עד כה כ-350 מיליון דולר למטרות שונות, רובן בתחומי ההשכלה הגבוהה והבריאות, בקנדה, בארצות הברית ובישראל. השותפות בין שוליך לטכניון נמשכת כבר למעלה מעשור והחלה בפקולטה לכימיה ע”ש שוליך ובמלגת מנהיגי שוליך, תכנית המלגות היוקרתית בישראל שפעלה עד השנה בטכניון.

תוכנית מנהיגי שוליך ליזמות תספק למשתתפיה תמיכה נדיבה הכוללת מלגת מחיה בסך 25 אלף שקל בשנה ומלגת שכר לימוד.

“מיום היווסדו, הטכניון הוא מקור לחדשנות טכנולוגית שאת השפעתה ניתן לראות בכל העולם,” אמר מנהל מנהל קרן שוליך בישראל אורי כרמי. “אנו מקווים ומצפים לראות את בוגרות ובוגרי התכנית ממשיכים במסורת זו, בונים חברות מצליחות ומייצרים שינוי חיובי בעולם.”

מנהיגי שוליך ליזמותמנהיגי שוליך ליזמותמנהיגי שוליך ליזמותמנהיגי שוליך ליזמותמנהיגי שוליך ליזמותמנהיגי שוליך ליזמותמנהיגי שוליך ליזמות